сите категории

Дома>Производ>Акиличен лист во боја>Акрилен лист со проpирни бои

Акрилен лист со проpирни бои


Transparent color acrylic sheets have the best light transmittance and shiny appearance, striking colors that makes them suitable for signage and adsvertising ,store displays and architectural decoration among many other uses.

Опис
материјал100% Нов Virgin Raw Mitsubishi материјал
Дебелина1.8, 2, 3, 4, 5, 8,10,15,20, 30, 50,60мм (1.8-60мм)
Бојапроѕирна (чиста), бела, опал, црна, црвена, зелена, сина, жолта, итн. OEM боја ОК
Стандардна големина1220*1830, 1220*2440,1270*2490, 1610*2550,
1440*2940, 1850*2450, 1050*2050,1350*2000,2050*3050,1220*3050 mm
СертификатCE, SGS, DE и ISO 9001
опремаУвезени модели на стакло (од Pilkington Glass во ОК)

MOQ

30 парчиња, може да се мешаат со бои/големини/дебелина
испорака-10 25 денови

 

Карактери од општо лиен акрилен лист:
◇ Висока пропустливост до 92%;
◇ Мала тежина: помалку од половина од стаклото;
◇ Одлична отпорност на времето против промена на бојата и деформација;
◇ Исклучителна отпорност на удар: 7-16 пати поголема отпорност на удар од стаклото;
◇ Одлична хемиска и механичка отпорност: отпорност на киселина и алкали;
◇ Леснотија на изработка: Акрилниот лист може да се обои, да се премачка со свила, да се обложи со правосмукалка, а исто така може да се исече, дупчи и обработи за да формира речиси каква било форма кога ќе се загрее до податлива состојба.

Лиени акрилни листови од врвна класа направени од само 100% девствена суровина.

图片 1

Сите акрилни листови се обложени со УВ, а гарантните листови не промени кога се користи надвор, може да се користи на отворено 8-10 години.

◇No smell when cut them by laser or CNC machine, easily bendable and formable.

Заштитната фолија е увезена, подебела и лесно се отстранува, не останува лепак.

33


Најдобра толеранција на дебелина и доволна дебелина

Физичка сопственост

СОПСТВЕНОСТЕДИНИЦАВРЕДНОСТ
МЕХАНИЧКИСпецифична гравитација-1.19-1.2
Цврстина на Розвелkg/cm 2М-100
Чиста силаkg/cm 2630
Флексурална јачинаkg/cm 21050
Затегнувачка цврстинаkg/cm 2760
Сила на компресијаkg/cm 21260
ЕЛЕКТРИЧНОДидлектична силаKv / mm20
Отпорност на површинаоми> 10 16
ОПТИЧКИПренос на светлина%92
Рефрактивен индекс-
ТЕРМАЛСпецифична топлинаКал/гр℃0.35
Коефициент на топлинска кордуктивностCal/xee/cm/℃/cm
Топла температура за формирање140-180
Топла температура на деформација100
Коефициент на топлинска експанзијаCmfcm/V6 × 10-5
РАЗНОАпсорпција на вода (24 часа)%0.3
Тест%Никој
мирис

Проширување и контракција

На пример, земете акрилен лист со должина од 1000 mm.
Во лето (40 ℃), ќе се издолжи до 1002 во зима (-30 ℃), ќе се зачува до 997 мм.         

апликации
Нашите најквалитетни акрилни листови имаат одлична јасност, отпорност на временски услови и висока јачина. Тие можат да бидат термоформирани, исечени, дупчени, свиткани, обработени, гравирани, полирани и залепени. Можат да се применат на знаци и реклами/медицински/акрилни бариери/опрема/санитарна опрема/архитектура/интериер дизајн и мебел/автомобил/рекреација/канцелариски материјал /акрилен накит и така натаму.


сертификати

Сертификати што ги доби нашиот лиен акрилен лист: ISO 9001, CE, SGS DE, CNAS сертификат.图片 6图片 7

Често поставувани прашања

П: Дали сте производител или трговска компанија?
О: Ние сме професионален производител со 15-годишно искуство во оваа област.
П: Како можам да добијам примерок?
О: Малите достапни примероци се бесплатни, само се собира товарот.
П: Колку долго можам да очекувам да го добијам примерокот?
О: Можеме да подготвиме примероци во рок од 3 дена. Обично се потребни околу 5-7 дена за испорака.
П: Кој е вашиот MOQ?
О: MOQ е 30 парчиња/нарачка. Секоја големина, дебелина.
П: Какви бои можете да направите?
О: Имаме 60 редовни бои, можеме да прилагодиме посебна боја според вашите барања.
П: Можеме ли да го испечатиме нашето лого или име на компанија на вашето пакување?
О: Секако. Вашето лого може да се стави на пакувањето со печатење или налепница.
П: Кое е вашето време за масовно производство?
О: Нормално 10-30 дена, зависи од големината, количината и сезоната.
П: Кој е вашиот термин за плаќање?
О: T/T, L/C, Paypal, Western Union, DP
П: Како го пакувате?
О: Секој лист покриен со PE филм или занаетчиска хартија, околу 1.5 тони спакуван во дрвена палета.

Зошто да изберете нас

e41ba01cc5ff3c443fee1858a311e1a

Jumei е производител и развивач на лиени акрилни листови од светска класа, нашата фабрика се наоѓа во индустриската зона Јушан Шанграо Сити, провинцијата Џиангкси. Фабриката зафаќа површина од 50000 квадратни метри, годишно продуктивноста достигнува 20000 тони.

Jumei го воведува водечкото ниво на светско ниво на производствени линии за автоматизација на лиење акрилик и користи 100% чиста девствена суровина за да обезбеди најдобар квалитет. Имаме повеќедецениска историја ангажирана во акрилната индустрија и имаме професионален тим за истражување и развој, нашата фабрика и нашите продукции се во согласност со меѓународниот стандард ISO 9001, CE и SGS.

20 години леано акрилик производител

12 години искуство во извоз

Напредна нова фабрика, професионален инженерски тим од Тајван, извезуваме во повеќе од 120 земји.

Целосно автоматски производствени линии

Нашата напредна фабрика има шест целосно автоматски производствени линии, кои се способни да гарантираат највисока производна ефикасност, сигурност и безбедност. Моментално можеме да достигнеме ниво од 20 илјади тони како максимално годишно производство, а во наредната иднина постојано ќе ги надградуваме нашите капацитети за да одговориме на растечките барања од нашите глобални клиенти.

Работилница без прашина

За да ја исполниме целта да обезбедиме производи од акрилни листови со врвен квалитет, ја надградивме нашата работилница: работилницата отпорна на прашина може да гарантира врвен квалитет на нашите производи низ целиот производствен процес.

1613717370337572

Пакување и испорака

◇ Неотсечени, со ПВЦ рабови

Неотсечени големини како 1250*1850mm, 1050*2050mm, 1250*2450mm, 1850*2450mm, 2090*3090mm

11

Исечени, без ПВЦ рабови

Исечени големини како

Покриено со лого занаетчиска хартија

Логото може да биде нашиот бренд Jumei логото Исто така во ред е да се направи логото на OEM

Покриено со обична занаетчиска хартија

Хартијата е многу лесна за вадење, увезена од Малезија, обична хартија и хартија со лого на JM

Покриено со ЈП филм

Два вида PE филм Транспарентен PE филм Бел PE филм, може да направи и лого на OEM

CНас

Жешки категории