сите категории

Дома>Производ>Акиличен лист во боја>Акрилен лист про Transирни и нетранспарентни бои

Акрилен лист про Transирни и нетранспарентни бои


Translucent Colors Acrylic Sheet have diffuses when natural light passes through them. Opaque Colors Acrylic Sheet do not allow light to pass through while retaining the other characteristics of cast acrylic sheets. They all have shiny surfaces,you can use them for signage, furniture, tradeshow booths, store fittings, lighting and so on.

Опис
материјал100% New Virgin Raw Mitsubishi Material
Дебелина1.8, 2, 3, 4, 5, 8,10,15,20, 30, 50,60мм (1.8-60мм)
Бојаtransparent(clear), white, opal, black, red, green, blue, yellow, etc. OEM color OK
Стандардна големина1220*1830, 1220*2440,1270*2490, 1610*2550,
1440*2940, 1850*2450, 1050*2050,1350*2000,2050*3050,1220*3050 mm
СертификатCE, SGS, DE и ISO 9001
опремаУвезени модели на стакло (од Pilkington Glass во ОК)
MOQ30 pieces,can be mixed with colors/sizes/thickness
испорака-10 25 денови


General Cast Acrylic Sheet characters:

◇ High transmittance up to 93%;
◇ Light weight: less than half as heavy as glass;
◇ Excellent weather resistance to against discoloration and deformation;
◇ Exceptional impact resistance: 7-16 times greater impact resistance than glass;
◇ Excellent chemical and mechanical resistance: resistance to acid and alkali;
◇ Ease of Fabrication: Acrylic sheet can be s painted, silk-screened, vacuum-coated, and also can be sawed, drilled, and machined to form almost any shape when heated to a pliable state.   

Лиени акрилни листови од врвна класа направени од само 100% девствена суровина.

1612857815625140

Сите акрилни листови се обложени со УВ, а гарантните листови не промени кога се користи надвор, може да се користи на отворено 8-10 години.

图片 3

Нема мирис кога се сечат со ласер или CNC машина, лесно се виткаат и се обликуваат.

图片 2

Protective film is imported, thicker and easily to remove, no glue left.

图片 4

Најдобра толеранција на дебелина и доволна дебелина

图片 1

Физичка сопственост

СОПСТВЕНОСТЕДИНИЦАВРЕДНОСТ
МЕХАНИЧКИСпецифична гравитација-1.19-1.2
Roswell Hardnesskg/cm 2М-100
Чиста силаkg/cm 2630
Флексурална јачинаkg/cm 21050
Затегнувачка цврстинаkg/cm 2760
Сила на компресијаkg/cm 21260
ЕЛЕКТРИЧНОDidlectic StrengthKv / mm20
Отпорност на површинаоми> 10 16
ОПТИЧКИПренос на светлина%92
Рефрактивен индекс-
ТЕРМАЛСпецифична топлинаCal/gr℃0.35
Coefficient of Thermal CortductivilyCal/xee/cm/℃/cm
Hot Forming Temp140-180
Hot Defomation Temp100
Коефициент на топлинска експанзијаCmfcm/V6 × 10-5
РАЗНОWater Absorption(24Hrs)%0.3
Тест%Никој
мирис

Проширување и контракција

Taking an acrylic sheet 1000mm In length for example.
In summer (40℃) ,It will lengthen to 1002 In winter (-30℃), It will storten to 997mm.    

апликации
Our highest quality acrylic sheets have excellent clarity, weatherability and high strength. They can be thermoformed, cut, drilled, bent, machined, engraved, polished and glued.They can be apply to signage and advertising/medical/acrylic barrier/equipment/sanitaryware/architecture/interior design and furniture/automotive/recreation/office stationery/acrylic jewelry and so on.


сертификати

Certifications that our cast Acrylic sheet obtained: ISO 9001, CE, SGS DE, CNAS certificate.图片 6 图片 7

Често поставувани прашања

П: Дали сте производител или трговска компанија?
О: Ние сме професионален производител со 15-годишно искуство во оваа област.
П: Како можам да добијам примерок?
О: Малите достапни примероци се бесплатни, само се собира товарот.
П: Колку долго можам да очекувам да го добијам примерокот?
О: Можеме да подготвиме примероци во рок од 3 дена. Обично се потребни околу 5-7 дена за испорака.
П: Кој е вашиот MOQ?
A: MOQ is 30pieces/order. Each size, thickness.
П: Какви бои можете да направите?
A: We have 60 regular colors, We can customize special color according to your requirement.
П: Можеме ли да го испечатиме нашето лого или име на компанија на вашето пакување?
О: Секако. Вашето лого може да се стави на пакувањето со печатење или налепница.
П: Кое е вашето време за масовно производство?
О: Нормално 10-30 дена, зависи од големината, количината и сезоната.
П: Кој е вашиот термин за плаќање?
О: T/T, L/C, Paypal, Western Union, DP
П: Како го пакувате?
A: Each sheet covered by PE film or craft paper, around 1.5 tons packed in a wood pallet.

Зошто да изберете нас

e41ba01cc5ff3c443fee1858a311e1a

Jumei е производител и развивач на лиени акрилни листови од светска класа, нашата фабрика се наоѓа во индустриската зона Јушан Шанграо Сити, провинцијата Џиангкси. Фабриката зафаќа површина од 50000 квадратни метри, годишно продуктивноста достигнува 20000 тони.

Jumei го воведува водечкото ниво на светско ниво на производствени линии за автоматизација на лиење акрилик и користи 100% чиста девствена суровина за да обезбеди најдобар квалитет. Имаме повеќедецениска историја ангажирана во акрилната индустрија и имаме професионален тим за истражување и развој, нашата фабрика и нашите продукции се во согласност со меѓународниот стандард ISO 9001, CE и SGS.

20 години леано акрилик производител

12 години искуство во извоз

Напредна нова фабрика, професионален инженерски тим од Тајван, извезуваме во повеќе од 120 земји.

Целосно автоматски производствени линии

Нашата напредна фабрика има шест целосно автоматски производствени линии, кои се способни да гарантираат највисока производна ефикасност, сигурност и безбедност. Моментално можеме да достигнеме ниво од 20 илјади тони како максимално годишно производство, а во наредната иднина постојано ќе ги надградуваме нашите капацитети за да одговориме на растечките барања од нашите глобални клиенти.

Работилница без прашина

За да ја исполниме целта да обезбедиме производи од акрилни листови со врвен квалитет, ја надградивме нашата работилница: работилницата отпорна на прашина може да гарантира врвен квалитет на нашите производи низ целиот производствен процес.

1613717370337572

Пакување и испорака

◇ Untrimmed, with PVC edges

Untrimmed sizes like 1250*1850mm, 1050*2050mm, 1250*2450mm, 1850*2450mm, 2090*3090mm

11

Trimmed, without PVC edges

Trimmed sizes like

Covered by logo craft paper

Logo can be our brand Jumei Logo Also OK to do OEM logo

Covered by plain craft paper

Paper is very easy to take off, imported from Malaysia, both plain paper and JM logo paper

Covered by PE film

Two kinds of PE filmTransparent PE film White PE film, can make OEM logo too


CНас

Жешки категории