сите категории

Дома>Производ>Акиличен лист во боја>Акрилни лимови затемнети бои

Акрилни лимови затемнети бои


Акрилик лист со затемнети бои има меки нијанси што ја филтрираат светлината, што резултира со висок сјаен изглед. Широко се користи во креми за сончање и производи како што се прозорци за чамци и креми за сончање за да се намали отсјајот.

Опис
материјал100% Нов Богородичен суров материјал за Мицубиши
Дебелина1.8, 2, 3, 4, 5, 8,10,15,20, 30, 50,60мм (1.8-60мм)
Бојатранспарентна (јасна), бела, опал, црна, црвена, зелена, сина, жолта, итн ОЕМ -боја во ред
Стандардна големина1220*1830, 1220*2440,1270*2490, 1610*2550,
1440*2940, 1850*2450, 1050*2050,1350*2000,2050*3050,1220*3050 mm
СертификатCE, SGS, DE и ISO 9001
опремаУвезени модели на стакло (од Пилкингтон стакло во Обединетото Кралство)
MOQ30 парчиња, може да се мешаат со бои/големини/дебелина
испорака-10 25 денови

 

Карактеристики за општо лиени акрилни листови:

  Висока преносливост до 93%;
  Мала тежина: помалку од половина тешка како стакло;
  Одлична отпорност на временски услови против промена на бојата и деформација;
  Исклучителна отпорност на удар: 7-16 пати поголема отпорност на удар од стаклото;
  Одлична хемиска и механичка отпорност: отпорност на киселина и алкали;
  Леснотија на изработка: Акрилниот лим може да биде обоен, свилен, покриен со вакуум, а исто така може да се исече, дупчи и обработи за да формира речиси секоја форма кога ќе се загрее до податлива состојба.


Акрилни лимови од врвна класа направени од само 100% девствена суровина.

1612857815625140

Сите акрилни лимови се обложени со УВ, гарантните листови не промени кога се користи надвор, може да се користи на отворено 8-10 години.

1

Нема мирис кога ги сечете со ласер или ЦПУ машина, лесно се витка и формира.

1612858025918817

Заштитен филм се увезува, подебел и лесно се отстранува, не останува лепак.

1612858076752191

Најдобра толеранција на дебелина и доволна дебелина

2


Физичка сопственост

СОПСТВЕНОСТЕДИНИЦАВРЕДНОСТ
МЕХАНИЧКИСпецифична гравитација-1.19-1.2
Цврстина на Розвелкг / см 2М-100
Чиста силакг / см 2630
Флексурална јачинакг / см 21050
Затегнувачка цврстинакг / см 2760
Сила на компресијакг / см 21260
ЕЛЕКТРИЧНОДиделектичка силаKv / mm20
Отпорност на површинаоми> 10 16
ОПТИЧКИПренос на светлина%92
Рефрактивен индекс-
ТЕРМАЛСпецифична топлинаCal/gr ℃0.35
Коефициент на термичка кордуктивностCal/xee/cm/℃/cm
Hotешка температура за формирање140-180
Hotешка температура за одмастување100
Коефициент на топлинска експанзијаCmfcm/V6 × 10-5
РАЗНОАпсорпција на вода (24 часа)%0.3
Тест%Никој
мирис

апликации

WPS 图片 - 修改 尺寸
Нашите акрилни лимови со највисок квалитет имаат одлична јасност, временска отпорност и висока јачина. Тие можат да бидат термоформирани, исечени, дупчени, свиткани, обработени, врежани, полирани и залепени. Може да се применат на знаци и рекламирање/медицинска/акрилна бариера/опрема/санитарни садови/архитектура/внатрешен дизајн и мебел/автомобилски/рекреативни/канцелариски канцелариски материјал /акрилен накит и така натаму.

сертификати

Сертификати што ги доби нашиот лиен Акрилен лист: ISO 9001, CE, SGS DE, CNAS сертификат.


Често поставувани прашања

П: Дали сте производител или трговска компанија?
О: Ние сме професионален производител со 15 -годишно искуство во оваа област.

П: Како можам да го добијам примерокот?
О: Малите примероци што се достапни се бесплатни, само се собира товар.
П: Колку долго можам да очекувам да го добијам примерокот?
О: Можеме да подготвиме примероци во рок од 3 дена. Обично се потребни околу 5-7 дена за испорака.
П: Кој е вашиот MOQ?
О: MOQ е 30 парчиња/нарачка. Секоја големина, дебелина.
П: Какви бои можете да направите?
О: Имаме 60 редовни бои, можеме да прилагодиме специјална боја според вашето барање.
П: Дали можеме да го испечатиме логото или името на компанијата на вашиот пакет?
О: Секако. Вашето лого може да се стави на пакувањето со печатење или налепница.
П: Кое е вашето време за масовно производство?
О: Нормално 10-30 дена, зависи од големината, количината и сезоната.
П: Кој е вашиот термин за плаќање?
О: T/T, L/C, Paypal, Western Union, ДП
П: Како го пакувате?

О: Секој лист покриен со ЈП филм или занаетчиска хартија, околу 1.5 тони спакуван во дрвена палета.


Зошто да изберете нас

e41ba01cc5ff3c443fee1858a311e1a

Umeумеи е производител и развивач на акрилни лимови од светска класа, нашата фабрика се наоѓа во индустриската зона Јушан во градот Шанграо, провинција iangиангкси. Фабриката зафаќа површина од 50000 квадратни метри, годината продуктивноста достигнува 20000 тони.

Umeумеи го воведува водечкото ниво на светско производство на линии за производство на акрилна автоматизација и користете 100% чиста девствена суровина за да обезбедите најдобар квалитет. Имаме децениска историја што се занимаваме со акрилна индустрија и имаме професионален тим за истражување и развој, нашата фабрика и нашите производи се во согласност со меѓународниот стандард ISO 9001, CE и SGS.

20 години производител на акрилни фрлања

12 години искуство во извозот

Напредна нова фабрика, професионален инженерски тим од Тајван , извезувавме во повеќе од 120 земји.

Целосно-автоматски производни линии

Нашата напредна фабрика има шест целосно автоматски производни линии, кои се во состојба да гарантираат највисока ефикасност на производството, сигурност и безбедност. Во моментов можеме да достигнеме ниво од 20K тони како максимално годишно производство, а во наредната иднина, постојано ќе ги надградуваме нашите капацитети за да ги задоволиме растечките побарувања од нашите глобални клиенти.

Работилница без прашина

За да им служиме на целите за обезбедување на врвни производи од акрилни лимови, ја ажуриравме нашата работилница: работилницата за заштита од прашина може да гарантира врвен квалитет на нашите производи низ целиот процес на производство.

1613717370337572

Пакување и испорака

Нерасчистен, со рабови од ПВЦ

Неизместени големини како 1250*1850мм, 1050*2050мм, 1250*2450мм, 1850*2450мм, 2090*3090мм


Исечена, без ПВЦ рабови

Исечени големини како 1220*1830мм, 1000*2000мм, 1220*2440мм, 1820*2420мм, 2050*3050мм


Покриена со лого -занаетчиска хартија

Логото може да биде наш бренд Jumei Logo Исто така, во ред да го направите логото на OEM


Покриен со обична занаетчиска хартија

Многу лесно се вади хартијата, увезена од Малезија, и обична хартија и хартија со лого на JM


Покриен со ЈП филм

Два вида на PE филм Транспарентен PE филм Бел PE филм, може да направи и лого на OEM


CНас