сите категории

Дома>Производ>Акрилен лим за санитарна (када)

Акрилен лим за санитарна (када)


Санитарниот акрилик е специјален синтетички материјал, создаден за производство на кади. Поради нивната отпорност на хемикалии и чистење, санитарните акрилни чаршафи се претпочитан избор за кади, подлоги за туширање. Акрилната површина е спекуларна и издржлива. Обезбедува долг животен век, лесна нега и хигиенски барања за кади.

Едната страна е заштитена со термоформабилна проѕирна PE филм, што овозможува побезбедно ракување во текот на целиот производствен циклус, во рамките на индустриските стандардни работни температури. 

Нашиот широк опсег на опции за големини и дебелина ќе им даде на клиентите повеќе избор.

Опис
Име на производотСанитарна опрема Акрилен лим / Акрилен лист за кади/мијалник/мијалник/Туши
типCast (Cell Cast)
Гравитацијата1.2g / cm3
Дебелина (мм)2mm - 5mm
Капацитет за производство2000 тони месечно.
Боибела, жолта, кафеава, слонова коска и др..38 стандардни бои, достапни по нарачка
ПакувањеЕдната страна PE филм отпорен на топлина
големина1900 X 960 mm, 1780 X 960 mm, 1250 X 2050 mm, итн. над 50 големини
сертификатиCE, ISO 9001, RoHS
MOQ500 кг.
апликации

сертификати

Сертификати што ги доби нашиот лиен Акрилен лист: ISO 9001, CE, SGS DE, CNAS сертификат.


Често поставувани прашања

П: Дали сте производител или трговска компанија?

О: Ние сме професионален производител со 15 -годишно искуство во оваа област.

П: Како можам да го добијам примерокот?

О: Малите примероци што се достапни се бесплатни, само се собира товар.

П: Колку долго можам да очекувам да го добијам примерокот?

О: Можеме да подготвиме примероци во рок од 3 дена. Обично се потребни околу 5-7 дена за испорака.

П: Кој е вашиот MOQ?

О: MOQ е 30 парчиња/нарачка. Секоја големина, дебелина.

П: Какви бои можете да направите?

О: Имаме 60 редовни бои, можеме да прилагодиме специјална боја според вашето барање.

П: Дали можеме да го испечатиме логото или името на компанијата на вашиот пакет?

О: Секако. Вашето лого може да се стави на пакувањето со печатење или налепница.

П: Кое е вашето време за масовно производство?

О: Нормално 10-30 дена, зависи од големината, количината и сезоната.

П: Кој е вашиот термин за плаќање?

О: T/T, L/C, Paypal, Western Union, ДП

П: Како го пакувате?

О: Секој лист покриен со ЈП филм или занаетчиска хартија, околу 1.5 тони спакуван во дрвена палета.

Зошто да изберете нас

e41ba01cc5ff3c443fee1858a311e1a

Umeумеи е производител и развивач на акрилни лимови од светска класа, нашата фабрика се наоѓа во индустриската зона Јушан во градот Шанграо, провинција iangиангкси. Фабриката зафаќа површина од 50000 квадратни метри, годината продуктивноста достигнува 20000 тони.

Umeумеи го воведува водечкото ниво на светско производство на линии за производство на акрилна автоматизација и користете 100% чиста девствена суровина за да обезбедите најдобар квалитет. Имаме децениска историја што се занимаваме со акрилна индустрија и имаме професионален тим за истражување и развој, нашата фабрика и нашите производи се во согласност со меѓународниот стандард ISO 9001, CE и SGS.

20 години производител на акрилни фрлања

12 години искуство во извозот

Напредна нова фабрика, професионален инженерски тим од Тајван , извезувавме во повеќе од 120 земји.

Целосно-автоматски производни линии

Нашата напредна фабрика има шест целосно автоматски производни линии, кои се во состојба да гарантираат највисока ефикасност на производството, сигурност и безбедност. Во моментов можеме да достигнеме ниво од 20K тони како максимално годишно производство, а во наредната иднина, постојано ќе ги надградуваме нашите капацитети за да ги задоволиме растечките побарувања од нашите глобални клиенти.

Работилница без прашина

За да им служиме на целите за обезбедување на врвни производи од акрилни лимови, ја ажуриравме нашата работилница: работилницата за заштита од прашина може да гарантира врвен квалитет на нашите производи низ целиот процес на производство.

1613717370337572

Пакување и испорака

CНас