сите категории

Дома>Производ>Ткаенина, сјај акрилен лист

Ткаенина, сјај акрилен лист


Ткаенина Акрилни листови може да се сечат, дупчат, рутираат, ласерски се сечат, лепат, формираат, печат со жешка печат и свила се прикажуваат како и секој друг стандарден акрилен лим. Исто така е идеално во апликации кои бараат други акрилни производи да се користат во комбинација со ткаенина без потреба од механички сврзувачки елементи или сложени лепила.

Овој уникатен лист има сјајни снегулки вградени директно во материјалот. Одлично за оние креативни проекти кои бараат гламурозни дизајни што привлекуваат око. 

Забележете дека моделот и конзистентноста на сјајот ќе варираат од лист до лист. Исто така, може да има мали несовршености на површината. Овие не се сметаат за дефекти и се резултат на производствениот процес потребен за изработка на овие листови.


Опис

Акрилни лимови од врвна класа направени од само 100% девствена суровина.

图片 1

Сите акрилни лимови се обложени со УВ, гарантните листови не промени кога се користи надвор, може да се користи на отворено 8-10 години.

 

Нема мирис кога ги сечете со ласер или ЦПУ машина, лесно се витка и формира.

图片 3

Заштитен филм се увезува, подебел и лесно се отстранува, не останува лепак.

Најдобра толеранција на дебелина и доволна дебелина

ткаенина акрилен листблескав акрилен лист

23

Ткаенина акрилен лим, Сјаен акрилен лим

100% девица Mitsubishi материјал

15 ГОДИНИ искуство во производство

Веќе се извезува во повеќе од 90 земји

Willе ви помогне добро да го проширите пазарот.

материјал100% девица Mitsubishi материјал
Дебелина2.8mm, 3mm, 3.5mm, 4mm
БојаСребрена, златна, црвена, жолта, зелена итн. Сите видови на шема
Стандардна големина1220 * 1830, 1220 * 2440мм
СертификатCE, SGS, DE и ISO 9001
опремаУвезени модели на стакло (од Пилкингтон стакло во Обединетото Кралство)
MOQ18 листови од секоја дебелина/боја/големина
испорака-10 25 денови

◇ Акрилните листови од ткаенина може да се исечат, дупчат, да се насочат, да се засечат со ласер, да се залепат, да се формираат, да се печат со топло печат и да се прикажат свила како и сите други
стандарден акрилен лим. Исто така е идеален за апликации кои бараат други акрилни производи да се користат во комбинација со
ткаенина без потреба од механички сврзувачки елементи или сложени лепила.
◇ Овој уникатен лист има сјајни снегулки вградени директно во материјалот. Одлично за оние креативни проекти кои бараат гламурозни
привлечни дизајни.
◇ Забележете дека моделот и конзистентноста на сјајот ќе се разликуваат од лист до лист. Исто така, може да има мала површина
несовршености. Овие не се сметаат за дефекти и се резултат на производствениот процес потребен за изработка на овие листови.


24
25
26
27
31
图片 8
29
30
Физичка сопственост
ПроизводТкаенина акрилен лим, сјаен акрилен лим
БојаСребрен сјај, златен сјај, ткаенина со сребрена шара, ткаенина во боја
Дебелина3-5mm
големина1220x1830, 1220x2440 (мм)
функцијаОдлични бои; Временска отпорност; Добра процесна способност; Нетоксичен; Водоотпорен; Еко-пријател; Лесно за чистење.
апликации

Апликации:

1) Реклама: Печатење на свилен екран, материјали за гравирање, изложбена табла.

2) Градење и декорација: Декоративни чаршафи за надворешни и внатрешни простории, решетки за складирање.

3) Сад и возило: Материјали за внатрешна декорација на автобуси, воз, метрото, парни бродови.

4) Мебел:  Канцелариски мебел, кујнски ормар, кабинет за купатило.

5) Индустриска апликација: Термоформирани производи, инженерство за заштита на животната средина.

6) Други: Лизгачка табла, доказ за влага на плажа, материјали за брадавици, сите видови лесни преградни плочи.

Зошто да изберете нас

e41ba01cc5ff3c443fee1858a311e1a

Umeумеи е производител и развивач на акрилни лимови од светска класа, нашата фабрика се наоѓа во индустриската зона Јушан во градот Шанграо, провинција iangиангкси. Фабриката зафаќа површина од 50000 квадратни метри, годината продуктивноста достигнува 20000 тони.

Umeумеи го воведува водечкото ниво на светско производство на линии за производство на акрилна автоматизација и користете 100% чиста девствена суровина за да обезбедите најдобар квалитет. Имаме децениска историја што се занимаваме со акрилна индустрија и имаме професионален тим за истражување и развој, нашата фабрика и нашите производи се во согласност со меѓународниот стандард ISO 9001, CE и SGS.

20 години производител на акрилни фрлања

12 години искуство во извозот

Напредна нова фабрика, професионален инженерски тим од Тајван , извезувавме во повеќе од 120 земји.

Целосно-автоматски производни линии

Нашата напредна фабрика има шест целосно автоматски производни линии, кои се во состојба да гарантираат највисока ефикасност на производството, сигурност и безбедност. Во моментов можеме да достигнеме ниво од 20K тони како максимално годишно производство, а во наредната иднина, постојано ќе ги надградуваме нашите капацитети за да ги задоволиме растечките побарувања од нашите глобални клиенти.

Работилница без прашина

За да им служиме на целите за обезбедување на врвни производи од акрилни лимови, ја ажуриравме нашата работилница: работилницата за заштита од прашина може да гарантира врвен квалитет на нашите производи низ целиот процес на производство.

1613717370337572

CНас