сите категории

Дома>Производ>Исчистете го акрилниот лист

Чист лиен акрилен лист


Clear cast acrylic sheet transparency is more than 92%, has high molecular weight, excellent stiffness, strength and excellent chemical resistance.It is used in the advertisement line for printing and engraving, and for the handcraft products.

Acrylic sheet is a useful, clear plastic that resembles glass, but has properties that make it superior to glass in many ways. Acrylic offers high light transmittance and can be easily heat-formed without loss of optical clarity.


Опис
материјал100% Нов Virgin Raw Mitsubishi материјал
Дебелина1.8, 2, 3, 4, 5, 8,10,15,20, 30, 50,60мм (1.8-60мм)
Бојапроѕирна (чиста), бела, опал, црна, црвена, зелена, сина, жолта, итн. OEM боја ОК
Стандардна големина1220*1830, 1220*2440,1270*2490, 1610*2550,
1440*2940, 1850*2450, 1050*2050,1350*2000,2050*3050,1220*3050 mm
СертификатCE, SGS, DE и ISO 9001
опремаУвезени модели на стакло (од Pilkington Glass во ОК)
MOQ30 парчиња, може да се мешаат со бои/големини/дебелина
испорака-10 25 денови

Карактери од општо лиен акрилен лист:

High transmittance up to 92%;
Light weight: less than half as heavy as glass;
Excellent weather resistance to against discoloration and deformation;
Exceptional impact resistance: 7-16 times greater impact resistance than glass;
Excellent chemical and mechanical resistance: resistance to acid and alkali;
Ease of Fabrication: Acrylic sheet can be s painted, silk-screened, vacuum-coated, and also can be sawed, drilled, and machined to form almost any shape when heated to a pliable state.

Лиени акрилни листови од врвна класа направени од само 100% девствена суровина.

2

All acrylic sheets are UV coated, guarantee sheets not yellow when using outside, can use outdoor for 8-10 years.

3

Нема мирис кога се сечат со ласер или CNC машина, лесно се виткаат и се обликуваат.

4

Заштитната фолија е увезена, подебела и лесно се отстранува, не останува лепак.

5

Најдобра толеранција на дебелина и доволна дебелина

6

Физичка сопственост

СОПСТВЕНОСТЕДИНИЦАВРЕДНОСТ
МЕХАНИЧКИСпецифична гравитација-1.19-1.2
Цврстина на Розвелkg/cm 2М-100
Чиста силаkg/cm 2630
Флексурална јачинаkg/cm 21050
Затегнувачка цврстинаkg/cm 2760
Сила на компресијаkg/cm 21260
ЕЛЕКТРИЧНОДидлектична силаKv / mm20
Отпорност на површинаоми> 10 16
ОПТИЧКИПренос на светлина%92
Рефрактивен индекс-
ТЕРМАЛСпецифична топлинаКал/гр℃0.35
Коефициент на топлинска кордуктивностCal/xee/cm/℃/cm
Топла температура за формирање140-180
Топла температура на деформација100
Коефициент на топлинска експанзијаCmfcm/V                <6 × 10-5
РАЗНОАпсорпција на вода (24 часа)%0.3
Тест%Никој
мирис

апликации

WPS图片-修改尺寸Our highest quality acrylic sheets have excellent clarity, weatherability and high strength. They can be thermoformed, cut, drilled, bent, machined, engraved, polished and glued.They can be applied to signage and advertising/medical/acrylic barrier/equipment/sanitaryware/architecture/interior design and furniture/automotive/recreation/office stationery/acrylic jewelry and so on.

сертификати

◇ Certifications that our cast Acrylic sheet obtained: ISO 9001, CE, SGS DE, CNAS certificate.


Често поставувани прашања

П: Дали сте производител или трговска компанија?
О: Ние сме професионален производител со 20-годишно искуство во оваа област.

П: Како можам да добијам примерок?
О: Малите достапни примероци се бесплатни, само се собира товарот.
П: Колку долго можам да очекувам да го добијам примерокот?
О: Можеме да подготвиме примероци во рок од 3 дена. Обично се потребни околу 5-7 дена за испорака.
П: Кој е вашиот MOQ?
О: MOQ е 30 парчиња/нарачка. Секоја големина, дебелина.
П: Какви бои можете да направите?
О: Имаме 60 редовни бои, можеме да прилагодиме посебна боја според вашите барања.
П: Можеме ли да го испечатиме нашето лого или име на компанија на вашето пакување?
О: Секако. Вашето лого може да се стави на пакувањето со печатење или налепница.
П: Кое е вашето време за масовно производство?
О: Нормално 10-30 дена, зависи од големината, количината и сезоната.
П: Кој е вашиот термин за плаќање?
О: T/T, L/C, Paypal, Western Union, DP
Q: Како го пакуваш?

О: Секој лист покриен со PE филм или занаетчиска хартија, околу 1.5 тони спакуван во дрвена палета.


Зошто да изберете нас

e41ba01cc5ff3c443fee1858a311e1a

Jumei е производител и развивач на лиени акрилни листови од светска класа, нашата фабрика се наоѓа во индустриската зона Јушан Шанграо Сити, провинцијата Џиангкси. Фабриката зафаќа површина од 50000 квадратни метри, годишно продуктивноста достигнува 20000 тони.

Jumei го воведува водечкото ниво на светско ниво на производствени линии за автоматизација на лиење акрилик и користи 100% чиста девствена суровина за да обезбеди најдобар квалитет. Имаме повеќедецениска историја ангажирана во акрилната индустрија и имаме професионален тим за истражување и развој, нашата фабрика и нашите продукции се во согласност со меѓународниот стандард ISO 9001, CE и SGS.

20 години леано акрилик производител

12 години искуство во извоз

Напредна нова фабрика, професионален инженерски тим од Тајван, извезуваме во повеќе од 120 земји.

Целосно автоматски производствени линии

Нашата напредна фабрика има шест целосно автоматски производствени линии, кои се способни да гарантираат највисока производна ефикасност, сигурност и безбедност. Моментално можеме да достигнеме ниво од 20 илјади тони како максимално годишно производство, а во наредната иднина постојано ќе ги надградуваме нашите капацитети за да одговориме на растечките барања од нашите глобални клиенти.

Работилница без прашина

За да ја исполниме целта да обезбедиме производи од акрилни листови со врвен квалитет, ја надградивме нашата работилница: работилницата отпорна на прашина може да гарантира врвен квалитет на нашите производи низ целиот производствен процес.

1613717370337572

Пакување и испорака

Untrimmed, with PVC edges

Неотсечени големини како 1250*1850mm, 1050*2050mm, 1250*2450mm, 1850*2450mm, 2090*3090mm


Исечени, без ПВЦ рабови

Trimmed sizes like 1220*1830mm, 1000*2000mm, 1220*2440mm, 1820*2420mm, 2050*3050mm


Покриено со лого занаетчиска хартија

Логото може да биде нашиот бренд Jumei логото Исто така во ред е да се направи логото на OEM


Покриено со обична занаетчиска хартија

Хартијата е многу лесна за вадење, увезена од Малезија, обична хартија и хартија со лого на JM


Покриено со ЈП филм

Два вида PE филм Транспарентен PE филм Бел PE филм, може да направи и лого на OEM


CНас

Жешки категории