сите категории

Дома>Производ>Акрилни листови со огледало

Акрилни листови со огледало


Огледалниот акрилен лим се огледува од екструдиран лист PMMA.

Со светла рефлектирачка завршница и цврста заштитна подлога, нашите огледални производи го исполнуваат или надминуваат квалитетот, издржливоста и перформансите на секое акрилно огледало на пазарот денес. Мала тежина, отпорни на временски услови и хемикалии и лесни за изработка. Постои целосен опсег на бои за нашето акрилно огледало. Подлогата за огледало може да биде со сува боја и лепило или ПП хартија. Клиентите се многу задоволни од постојаниот висок квалитет.


Опис
материјал100% девствен материјал
Дебелина0.8, 1, 1.5, 1.8, 2, 2.5, 2.8, 3мм (0.8-5мм)
БојаСребро, злато, розово злато, бронза, сива, сина, црвена итн
Стандардна големина1220*1830, 1220*2440, 1020*2020 mm
СертификатCE, SGS, DE и ISO 9001
MOQ20 листови, зависи од залихите
испорака-10 25 денови
Задна странаСива боја или самолепливо
типЕдно странично огледало, огледало со две страни, погледнете низ огледало/двонасочно огледало
Заштитна фолијаПЕ филм

Различни бои на огледални листови

Најпопуларните бои се сребро, светло злато, темно злато, розово злато, црвено, сино итн.

Контактирајте не за повеќе детали.

Операција 20210209104628 слика


1
2

3

Сребро огледало
Огледало од светло злато

Огледало од темно злато


4
5
6
Огледало од розово злато
Црвено огледало

Сино огледало


Задна страна:

Задната страна може да биде боја или самолеплива според вашите потреби


7
8

Задна страна со боја

Еколошки и против гребење

Задна страна со самолеплива лента

80U, 100U, 120U, силен лепак


видови:

Видови вклучувајќи: едно странично огледало, две странично огледало, гледање преку огледало/двонасочно огледало

9
10
11

Странично огледало

Задната страна може да биде боја

и леплива чешма

Огледало од две страни

Двете страни се огледало, може да бидат сребрени и сребрени, сребрени и златни, итн

Погледнете низ огледало/двонасочно огледало

Ова посебно огледало ви овозможува да гледате низ него додека с still уште ја рефлектирате светлината назад


Предности на акрилен огледален лист:

Мала тежина: помалку од половина тешка како стакло.

Исклучителна отпорност на удар: 7-16 пати поголема отпорност на удар од стаклото.

Временска отпорност: Одлична отпорност на временски услови против промена на бојата и деформација

Лесно за изработка: Лесно за сечење, гравирање, дупчење итн

Физичка сопственост
Физичка особина на огледален акрилен лим

СопственостСтандарден тестединицаВредност
ОПШТИРелативна густинаISO 1183-1.2
Цврстина на РоквелИСО-2039 2М скала101
Вовлекување на топкатаИСО-2039 1МПА
Апсорпција на водаISO 62%0.2
ЗапаливостDIN 4102%B2
ЗапаливостUL 94%HB
ЗапаливостBS 476, Pt7Класа4
МЕХАНИЧКИЗатегнувачка цврстинаISO 527 (а)МПА70
Издолжување на паузаISO 527 (а)%4
Флексибилна силаISO 178 (б)МПА107
Цврстина на свиткување до 23! АDIN 53452МПА120
Фексален модулISO 178 (б)МПА3030
Јачина на влијанието на ЧарпиISO 179 (в)Кјм-210
Коефициент на еластичностDIN 53452МПА3000
ИЗОД Сила на ударISO 180/IA (г)Кјм-2-
IZOD Јачина на удар со засекASTMD256AК1/м²1.3
Споделете ја цврстината на скалата ДISO 3868
80
ТЕРМАЛТочка на омекнување ВикатDIN 51306>103


апликации
12

Апликација за огледален акрилен лист

Акрилниот огледален лист е широко користен за внатрешна декорација

wallидна декорација на огледало

декорација на огледало во бања

Покажат

Показ за производ

Дизајн на продавница

Мебел и карбинет

13
14
15
16
сертификати

Сертификати што ги доби нашиот лиен Акрилен лист: ISO 9001, CE, SGS DE, CNAS сертификат.


Често поставувани прашања

П: Дали сте производител или трговска компанија?
О: Ние сме професионален производител со 15 -годишно искуство во оваа област.

П: Како можам да го добијам примерокот?
О: Малите примероци што се достапни се бесплатни, само се собира товар.
П: Колку долго можам да очекувам да го добијам примерокот?
О: Можеме да подготвиме примероци во рок од 3 дена. Обично се потребни околу 5-7 дена за испорака.
П: Кој е вашиот MOQ?
О: MOQ е 30 парчиња/нарачка. Секоја големина, дебелина, зависи од залихите
П: Какви бои можете да направите?
О: Најпопуларно е среброто, златото, розовото злато итн. Имаме повеќе од 20 бои на огледални чаршафи.
П: Дали можеме да го испечатиме логото или името на компанијата на вашиот пакет?
О: Секако. Вашето лого може да се стави на пакувањето со печатење или налепница.
П: Кое е вашето време за масовно производство?
О: Нормално 10-20 дена, зависи од големината, количината и сезоната.
П: Кој е вашиот термин за плаќање?
О: T/T, L/C, Paypal, Western Union, ДП
П: Како го пакувате?

О: Секој лист покриен со ЈП филм, неколку листови завиткани со занаетчиска хартија, а потоа 1.5 тони спакувани во палета.


Зошто да изберете нас

e41ba01cc5ff3c443fee1858a311e1a

Umeумеи е производител и развивач на акрилни лимови од светска класа, нашата фабрика се наоѓа во индустриската зона Јушан во градот Шанграо, провинција iangиангкси. Фабриката зафаќа површина од 50000 квадратни метри, годината продуктивноста достигнува 20000 тони.

Umeумеи го воведува водечкото ниво на светско производство на линии за производство на акрилна автоматизација и користете 100% чиста девствена суровина за да обезбедите најдобар квалитет. Имаме децениска историја што се занимаваме со акрилна индустрија и имаме професионален тим за истражување и развој, нашата фабрика и нашите производи се во согласност со меѓународниот стандард ISO 9001, CE и SGS.

20 години производител на акрилни фрлања

12 години искуство во извозот

Напредна нова фабрика, професионален инженерски тим од Тајван , извезувавме во повеќе од 120 земји.

Целосно-автоматски производни линии

Нашата напредна фабрика има шест целосно автоматски производни линии, кои се во состојба да гарантираат највисока ефикасност на производството, сигурност и безбедност. Во моментов можеме да достигнеме ниво од 20K тони како максимално годишно производство, а во наредната иднина, постојано ќе ги надградуваме нашите капацитети за да ги задоволиме растечките побарувања од нашите глобални клиенти.

Работилница без прашина

За да им служиме на целите за обезбедување на врвни производи од акрилни лимови, ја ажуриравме нашата работилница: работилницата за заштита од прашина може да гарантира врвен квалитет на нашите производи низ целиот процес на производство.

1613717370337572

Пакување и испорака
17
18
19

Чекор 1: Покриена со ЈП филм, залепете налепница со јасни информации, вклучувајќи големина, боја, дебелини

Чекор 2: На секои 5-10 листови завиткани со занаетчиска хартија, за да ги заштитите листовите

Чекор 3: Околу 1.5 тони спакувани во дрвена палета, или дрвена кутија.

21
20

Се вчитува со палета
Со вчитување на палети, еден контејнер од 20 метри оптоварување околу 16-20 тони, зависи од големината, оптоварување на контејнер од 40 метри 25-27 тони

Лабаво полнење без палета
Без вчитување палети, заштедете ги трошоците за палетите и може да вчитате повеќе. Еден контејнер од 20 метри оптоварува околу 22-24 тони.

22
23
CНас